Na co narażony jest pośrednik nieruchomości?

Jak wiadomo każdy zawód obarczony jest pewnym ryzykiem. Oczywiście są zawody, których przedstawiciele na co dzień ryzykują życiem. Inne z kolei, zwłaszcza te związane z zawieraniem dużych transakcji handlowych, mogą być związane z ryzykiem ogromnych strat finansowych. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ma się do czynienia z pieniędzmi, które nie należą do danej osoby, ale do jej klienta. W takiej sytuacji bardzo łatwo można zostać oskarżonym o różnego rodzaju nadużycia czy też popełnienie błędów powodujących straty u klienta właśnie.

Pośrednik nieruchomości musi ubezpieczyć swoje biuroJednym z takich zawodów jest praca pośrednika nieruchomości. Rzeczywiście przygotowując transakcje, osoba ta musi zadbać o każdy szczegół, dokładnie sprawdzić wszelkie detale, jak choćby status prawny nieruchomości czy ewentualne hipoteki i zadłużenia. Niestety czasem nawet najbardziej skrupulatnemu agentowi pewne rzeczy mogą umknąć. Dlatego każdy pośrednik nieruchomości OC działalności powinien mieć wykupioną specjalną polisę ubezpieczeniową. Jest to konieczne przede wszystkim do tego, by odpowiednio chronić interesy własne oraz swojej firmy. Trzeba zauważyć, że koszt procesu, w którym będzie trzeba udowodnić, że popełnione niedopatrzenia nie były celowe, może być bardzo wysoki. Właśnie dlatego ubezpieczenie biura zawiera zapisy o wypłacie ewentualnego odszkodowania klientowi, czy też pokryciu kosztów procesu.

(Więcej znajdziesz tutaj: http://www.knf.gov.pl/opracowania/rynek_ubezpieczen/)

Oczywiście decydując się na wykupienie takiej polisy, warto zwrócić się do firmy, która oferuje ubezpieczenia pośredników w obrocie nieruchomościami. Dzięki temu z pewnością zyska się polisę idealnie dopasowaną do potrzeb każdego agenta nieruchomości. Dokument ten zawierał będzie takie przepisy, które mogą mieć szczególne zastosowanie w praktyce i które w jak najlepszy sposób chronić będą zarówno samego agenta, jak i zatrudniającą go firmę. Oczywiście dobrze jest też, jeśli firma ubezpieczeniowa dopuszcza możliwość choćby drobnego negocjowania warunków ubezpieczenia. Dzięki temu polisę można jeszcze bardziej dopasować do swoich potrzeb i wymagań.

Comments are closed.

Post Navigation